whatsapp güncelleme

Yaklaşık 1 aylık beta testten sonra v2.12.250 sürümü ile Whatsapp Android sürümü 5 yeni özellik içeren güncellemeyi aldı.

 

Whatsapp İçin 5 Yeni Özellik

 

Okunmadı Olarak İşaretleme

okunmadı olarak işaretle

Bu özellik ile mesajları okuduktan sonra da okunmadı olarak işaretleyebilirsiniz ancak siz okunmadı olarak işaretleseniz de mesajı gönderen kişi mavi tik alacaktır. Yani sadece mesajın Whatsapp’a bir sonraki girişinizde daha kalın görünmesi amacıyla kullanılıyor.

 

Özel Bildirimler

Bu özellik ile birlikte kişiye özel mesaj ve arama sesi, titreşimi açma-kapama, pop-up bildirimleri ve bunun gibi bildirim ayarları yapabiliyorsunuz.

 

Kişileri Sessize Alma

kişileri sessize alma

Önceki Whatsapp sürümlerinde sadece grupları sessize alabiliyor bu sayede gruplardan yazılan mesajlardan bildirim almıyordunuz. Yayınlanan bu sürüm ile birlikte kişileri de 8 saat, 1 hafta veya 1 yıl boyunca sessize alabileceksiniz.

 

Whatsapp Aramalarında Daha Az Veri Harcaması

Yayınlanan bu sürüm ile birlikte arama ayarlarının en altında daha az veri kullanımı ayarını göreceksiniz. Bu ayarı açtığınızda uygulama sesli aramalar sırasında daha az veri harcayacaktır. Bu ayarı açmak bağlantı kalitesini düşürüyor mu henüz bilinmiyor ancak sadece mobil veriyi kullanırken açmak daha kullanışlı olacaktır.

 

Yeni Emojiler ve Farklı Tonlar

yeni emojiler

Bu sürüm ile birlikte emojiler arasına orta parmak, LGBT gibi emojiler eklendi ve bazı emojiler için farklı tonlar seçilebilir hale geldi.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here