Dünyanın İlk Wireless Şarj Özellikli Bilgisayarı Satışta!

Günümüz dünyasında teknoloji geliştikçe kullanıcılar da bu doğrultuda istekler sunuyor. Artık bilgisayarlar daha küçük, taşınabilir ve çok daha kullanışlı. Tablet bilgisayarlarla tablette yapamayacağınız birçok işi yapabiliyorsunuz. Her gittiğiniz noktada internet bağlantısı bulabiliyorsunuz, otobüslerde bile wireless internet hizmeti kullanabiliyorsunuz. Fakat hala şarj problemi çözülemedi. Her ne kadar bilgisayarların bataryaları bu yönde geliştirilse de elektrik sağlayıcısı olmadan bilgisayarınızı çok kullanma şansınız yok. Telefonlarda kullanabileceğiniz powerbank sistemleri bilgisayarların kapasitesine uygun değil. Neyse ki artık bu teknolojiye de sahibiz.

Her sene düzenlenen CES (Consumer Electronis Show) bu sene de heyecanlandıran gelişmelere ortam sağladı. Amerika menşeili Dell bilgisayar şirketi, CES’te wireless şarj özelliği olan bir tablet bilgisayar üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Uzun süredir üzerinde çalıştıkları Dell Latitude 7285 artık satışta. Bilgisayar teknolojisi yavaş yavaş ikisi bir arada bilgisayarlara kaymaya başladı. Artık bilgisayarlardan klavyesini ayırıp bilgisayarı tablet olarak da kullanabiliyorsunuz. Tüm bilgisayar şirketleri artık bu teknoloji üzerinden ilerliyor. Dell Latitude serisi de bu yeni özellikli bilgisayarını bu kategoride tasarlamış. Tabi ki kablosuz şarj özelliği, Latitude 7285 modelinin oldukça kullanışlı olan tablet bilgisayar modelinin önüne geçmiş.

Dell Latitude 7285’in Özellikleri Neler?

 • İkisi bir arada bilgisayarlardan olan Latitude 7285 hem laptop, hem tablet olarak kullanılabiliyor.
 • Dell Latitude tablet olarak kullanıldığında 6 saat, klavye ile birlikte kullanıldığında ise 9 saat pil ömrüne sahip.
 • Latitude 7285 Windows 10 işletim sistemiyle çalışıyor.
 • Intel’in 7. nesil işlemci ailesine mensup Intel Core i5-7Y54 işlemciye sahip.
 • Tablet bilgisayarlarda kolay kolay rastlayamayacağımız bir gelişmişliğe sahip bu bilgisayar 8 GB ve 16 GB RAM seçeneklerine sahip.
 • 128 GB SSD depolama alanıyla belgelerinizi saklamak için başka bir alana ihtiyaç duymadan bu bilgisayarı kullanabiliyorsunuz.
 • 12 inch ekran ile genel tablet boyutunu bir tık ileri götürüyor, ekran çözünürlüğü ise 2880×1920 piksel.
 • Thunderbolt 3 USB-C bağlantı noktasına sahip.
 • Ekranı klasik laptop modunda kullanmak zorunda değilsiniz. Daha sağlıklı bir tablet formunda kullanmak için ekranı klavyeye ters takarak klavyeyi ergonomik olarak kullanabilirsiniz.
 • MicroSD kart yuvasına sahip.
 • Latitude 7285 Seyahat klavyesi ve Verimlilik klavyesi olarak iki farklı klavye seçeneğine sahip.

Ürünün ABD’deki fiyatı şuan 1200 dolar. Türkiye fiyatıyla ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmasa da kısa zamanda Türk kullanıcılara da sunulacağı bildirildi. Biz de bu ürünü heyecanla bekliyor, kullanacağımız günü iple çekiyoruz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz