Bugün Hearthstone’a gelen güncelleme ile birlikte buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz yazımızda belirttiğimiz üzere Midsummer Festival sona erdi ve Frost Festival başladı.

İçindekiler

Güncelleme İle Neler Geldi?

  • Giriş yapan oyunculara her hafta ücretsiz bir arena bileti hediye edilecek.
  • Her hafta giriş yapan kullanıcılara arena biletlerinin yanında arenada 3 maç oynama karşılığında (kaybetmeler de sayılıyor) 1 adet Frozen Throne kart paketi veren görev verilecek. (Frozen Throne kart paketleri, Knights of the Frozen Throne genişleme paketi güncellemesinin gelmesiyle birlikte açılabilecek)
  • Frost Festival boyunca girdiğiniz her arenaya bir kazanma ile başlayacaksınız.

Frost Festival Ne Kadar Sürecek?

Frost Festival, genişleme paketiyle birleştirilmek için normal festivallerden bir hafta uzun yani tam olarak 3 hafta boyunca sürecek.

Tavern Brawl

Festival ile birlikte ilk kazanmanızdan sonra bir standart kart paketi ödülü veren bir Tavern Brawl geldi. Bu Tavern Brawl muhtemelen festival boyunca kalmayacak, bir sonraki hafta değişecek.

Detaylar

Tavern’e herhangi bir deste seçimi yapmadan rastgele Uther (Paladin) veya Jaina (Mage) herolarından biriyle başlanıyor. İki karakter de direkt veya dolaylı saldırılara tamamen korunmalı durumda, canını götürmek için “Ragnaros?” isimli minyonun öldürülmesi gerekiyor.

Tavsiyeler

  • Bomb Squad gibi kartları kullanmaktan çekinmeyin, hiç biri canınızı götüremiyor.
  • Her zaman ileriyi düşünün, rakibin canını götürmeye odaklanmayın. Daha sonradan bir turda Ragnaros’u birkaç kere öldürebilirsiniz.

 

Uther İçin
  • Buff (güçlendirme) kartlarınızı “Ragnaros?” üzerinde kullanmak genellikle mantıklı bir seçim, Jaina güçlü spellerini kullanmak zorunda kalır ve her tur size hasar (damage) veremez.
Jaina İçin
  • Reno stili kontrol bir desteniz var. Güçlü spelleri bufflanmış Ragnaros?’u için saklayın.

Not: Can doldurma kartları çalışmıyor, kalkan (armor) ise herhangi bir işe yaramıyor.

 

Tüm bu festivaller Hearthstone’un pay to win yani kazanmak için para ödenmesi gereken bir oyun olmama yolunda ilerlediğini gösteriyor. Önceki festivalden yeterince para biriktirdiyseniz bir kısmını bu festivalde arena oynamak için harcayabilirsiniz. Bir kazanım avantajlı başladığınızdan güzel ödüller elde etmeniz kolay olacaktır. Paranızın bir kısmını da yeni gelecek olan genişleme paketi (expansion pack) Knights of the Frozen Throne’a saklamayı unutmayın. Bol şans 🙂

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz