İos 10 ile birlikte gelecek olan yeni özellikler

Worldwide Developers Conference, Apple’ın her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği konferansların başında yer alıyor. Bu sene 13 – 17 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan bu konferansta Apple’ın iOS 10’u tanıtması bekleniyor.

Emolojiler Üzerinde Düzenleme

iOS üzerinde yer alan fotoğraflar uygulaması iOS10 ile beraber değişecek ilk uygulamalardan birisi olarak gözüküyor. Gelecek yeni sürümle beraber kullanıcıların EXIF verilerini ve burada yer alan fotoğraflardan bazılarını doğrudan uygulamanın içerisinden düzenleyebilecekler. Ayrıca uygulamaya gelecek olan yeni özelliklerden birisinin de yüz tanıma sistemi olacağı gelen haberler arasında. Duyurulan güncelleme haberlerinde sonra birçok iOS kullanıcı duyurulan güncellemeler hakkında sevinçli bir kısmı ise gelecek olan yeni emoloji güncellemeleri için oldukça heyecanlı. Apple’ın, Unicode ile gerçekleştireceği anlaşmalar doğrultusunda iOS kullanıcılarının kullanabileceği 74 yeni emoloji gelebilir.

Gereksiz Uygulamalar Artık Gözükmeyecek

Apple’ın CEO’su Tim Cook Eylül 2015’te iOS’un yeni sürümüne dair bir bilgiye de dikkat çekmeye çalışmıştı. Telefona yüklenmiş olarak gelen uygulamaların kullanıcılar tarafından gizlenebilecek oluşu da Apple kullanıcılarını bir hayli sevindirmişti. Cook yaptığı açıklamalar doğrultusunda cihazların içerisinden kimi uygulamaların kaldırılması iOS içi sorunlara yol açabiliyor çünkü bazı uygulamalar birbirleri ile etkileşimli olarak çalışıyor demişti. Bununla birlikte bazı uygulamaların öyle olmadığını bu uygulamalarında zamanla birlikte değişeceğini aktarmıştı.

Uygulama gizlemenin bir çaresini bulan Apple’ın iTunes programını incelediğimiz zaman kodlarında uygulamaların gizlenebileceğine dair bazı izler yer alıyordu. iOS10 Beta sürümünün WWDC konferansında, final sürümünün ise Eylül 2016’da duyurulacağı gelen bilgiler arasında.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here