Galaxy S9 Özellikleri Konuşulmaya Başlandı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung firması Galaxy S8 ile bu yıl başarıya imza atmıştı. Samsung firmasının yeni kullanmaya başladığı İnfinity Display teknolojisi kullanıcı kitle tarafından beğenilmişti. Firmanın aynı teknolojiyi Galaxy Note 8’de de kullanacağı bilgileri sızmıştı. Bu bilgiler ışığında teknoloji devinin Galaxy S9 özellikleri ve ekran boyutunu yeniden güncelleyebileceği iddia edildi.

Samsung Galaxy S9 tıpkı S8 gibi büyük bir model olacak ve S9 Plus ise ”Star 2” adını taşıyacak. Bazı kaynaklar Samsung Galaxy S9’un Qualcomm’un henüz kesinlik kazanmamış Snapdragon 845 ile geleceğini belirtiyor. Snapdragon işlemcisinin 8 çekirdekle geleceği ise söylentiler arasında.

Geçtiğimiz günlerde Samsung’a yakın bir kaynaktan alınan bilgiye göre firmanın S9 ekran boyutu konusunda bir planının olmadığı öğrenildi. Alınan bilgiye dayanılarak Samsung Galaxy S9 ve S9+ ekran özelliklerinin S8 ve S8+ da kullanılan 5.77 inç ve 6.22 inç’lik boyutlarda olacağı tahmin ediliyor. Henüz Güney Koreli teknoloji devi Samsung firması tarafından bu bilgilerin doğruluğu açıklanmadı.

Samsung Galaxy S9 hakkındaki bilgiler bu kadarla da sınırlı değil elbette. Samsung’un Note 8 özelliklerinde ekran altına yerleştirilemeyen parmak izi okuyucusunun Galaxy S9 için düşünüldüğü belirtildi. Bu alandaki ilk prototipi Qualcomm ve Vivo tarafından sergilendi. Samsung Galaxy S9 özellikleri arasında parmak izi okuyucusunun ekran altına yerleştirilmesi de düşünülüyor. Dev firmanın henüz ürüne dair bir açıklamaması bulunmamakla birlikte, Samsung Galaxy S9’un S8 özelliklerine ufak eklemeler yaparak genişletileceği düşünülüyor.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here