League Of Legends oyuncuları artık sadece oynadıkları dereceli oyunlardaki rakamsal istatistiklere ulaşabilecekler. Artık Normal oyunlardaki istatistiklere ulaşılamayacak. Riot Games yine değişik bir karar ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Veri ilkelerinde bir takım güncellemeler yapan ünlü oyun şirketi, 3 gün sonra, yani 24 Temmuz itibariyle normal oyun istatistiklerini oyuncuların görmesine izin vermeyecek. Bu kararın sebebi şuan için belli değil. Ancak tahminimizce sunuculara gelen yenilikleri, sunucuların daha rahat kaldırması için biraz olsun bu yükü hafifletmek istemiş olabilirler.

Oyuncuların erişimine sunuculacak veri ise, bundan böyle sadece oynanan dereceli oyunların istatistikleri olacak. Normal oyunlardaki istatistiklere ulaşmak isteyen oyuncular ise bunu sadece istemci üzerinden yapabilecekler. Yapılan değişiklik oyuncuların bir hayli tepkisini çekmiş durumda. İnternette bir çok forumda ve internet sitesinde konuyla ilgili eleştiriler yapan LoL Oyuncu Topluluğu, eleştirilerinin birçoğunda bu güncellemenin gereksiz ve anlamsız olduğunu, normal oyunlardaki istatistikleri görmenin şirket adına nasıl bir sakıncası olabileceğini merak ettiklerini ve bir açıklama beklediklerini dile getirdiler. Buradan büyük bir oyuncu kitlesinin sadece dereceli değil, büyük oranda normal oyun da oynadığını göz önüne alırsak tepkilerin haklı olduğunu söyleyebiliriz. Yeni çıkan şampiyonlar, yeni buildler, değişik oyun tarzları çoğunlukla normal oyunda deneniyor ve mantıklısının da bu olduğunu biliyoruz. Sadece eğlenmek için oynayanların ve dereceli oyunlardaki stresli ortamı yaşamak istemeyenlerin de tercihinin normal oyun olduğunu göz önüne alıp Riot Games’in bu kararı tekrar gözden geçirmesi gerektiğini düşünen topluluk bir hayli fazla.

Bakalım Riot Games gelen tepkiler üzerine geri adım atacak mı, yoksa kararının üzerinde durup 24 Temmuz’da normal oyun istatistiklerini kaldıracak mı? Sizin düşünceniz nedir? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here