Whatsapp’ın Yeni Özellikleri

Whatsapp her geçen gün farklı bir özellikle kullanıcılarını şaşırtıyor. Kısa sürede Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olmayı başaran Whatsapp gün geçmeden kendini yenilemeye devam ediyor. Şimdilik beta sürümü ile kullanılmakta olan özellikler kısa zamanda tüm Whatsapp kullanıcılarına sunulacak. Whatsapp yeni özellikleri ile ilgili bilgiler şöyle;

Whatsapp uygulamasının son beta sürümü ile beraber arama ekranı, toplu mesajlaşma ve dosya paylaşımı gibi özelliklerde değişiklikler meydana getirildi. Whatsapp’ta önceleri sadece pdf, docx ve xlsx uzantılı dosyalar paylaşılıyordu. Şimdilerde ise beta kullanıcılarına her türden dosyayı paylaşma özelliği getirildi.

Whatsapp kullanıcıları bundan böyle her türden dosyayı paylaşabilecek. Ayrıca Whatsapp’tan gönderilen müzik, fotoğraf ve video gibi gönderilen dokümanlar da telefonun ”indirilenler” kısmında görülecek. Whatsapp özellikleri ile ilgili değişimler bu kadarla da sınırlı değil. Dosya gönderme sınırı Android kullanıcıları için 100 MB, İOS kullanıcıları içinse 120 MB olarak belirlendi.

Whatsapp milyonlarca kullanıcı kitlesine sahip. Haliyle teknolojik ilerlemelerle birlikte her geçen gün kullanıcılar için daha iyi hizmetler sağlama çabaları da artıyor. Yeni özellikler arasında görünüşle ilgili bir özellikte yer alıyor. Whatsapp’ta sohbet esnasında resim gönderildiğinde ya da alındığında resimler tek tek değil gruplandırılmış şekilde görünecek. Son resimde ise kaç tane daha resim alındığı bilgisini veren rakam yer alacak.

Özelliklerle ilgili bir diğer yenilik ise arama ekranında olacak. Whatsapp’ta gelen çağrıyı yanıtlamak için sağa doğru kaydırarak cevaplamak gerekiyordu. Artık güncellenen sürümle birlikte Whatsapp’a gelen çağrıyı cevaplamak için ekranı hafifçe yukarı doğru kaydırmak yeterli olacak. Whatsapp en yeni özellikleri ile kısa zamanda kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Belirlenen özellikler şimdilerde sadece beta sürümünde kullanılıyor. Fakat özellikleri kısa süre içerisinde tüm Whatsapp kullanıcıları da kullanacak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz