Facebook'a Gelen Yeni Özellikler

Sürekli geliştirdiği özelliklere her geçen gün kullanıcılarını şaşırtmayı başaran Facebook, yeni özellikler geliştirmeye hala devam ediyor. Facebook yeni özellikler ile beraber en çok kullanılan sosyal medya platformuna 3 özellik daha ekleneceği haberini duyurdu. Son zamanlarda yapmış olduğu yeniliklere baktığımız zaman Periscope gibi canlı yayın uygulamalarına rakip olan sosyal medya devi şimdilerde GIF, slayt ve müzik gibi yenilikleri yapacağını yanlışlıkla sızdırdı.

Kurduğu sosyal medya platformu üzerinden en çok canlı yayın hizmetini gerçekleştiren Mark Zuckerberg yukarıda bahsetmiş olduğumuz bu özellikleri yapmış olduğu canlı yayında kendi de farkında olmadan gösterdi. Sızdırılan bu görüntülerin Mark Zuckerberg’in direkt olarak telefonundan olması da 3 yeni özelliğin geleceğini garantiliyor.

Mark Zuckerberg Yeni Özellikleri Sızdırdı

Sızdırılan görselleri incelediğimiz zaman ara yüzü farklı olan ve logosu sarı olan Facebook’un böyle olmasının sebebi ise geliştirici modunun açık olmasından kaynaklanıyor. Bu özelliklerin dışında Aklınızda ne var kısmının hemen üzerine dikkat ettiğimiz zaman burada canlı yayınları görebileceğimiz bir buton eklendiğini görüyoruz. Facebook’tan gelen açıklamalar ise bu ara yüzü sadece Mark Zuckerberg değil bazı kullanıcılar da kullanıyor. Şuan kullanılmayan ancak gelecekte Facebook’a dahil olacak yenilikler kullanıcılara farklı bir deneyim sunacak. Facebook GIF ve Müzik desteği daha önce konuşulan haberlerin arasında yer alıyordu ancak slayt ile ilgili olan gelişme tüm teknoloji severleri de şaşırttı. Facebook yeni özellikler Beta aşaması tamamlandıktan sonra ve Mark Zuckerberg’in onayından geçtikten sonra uygulamaya dahi edilecek.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here