Windows 10 PC teknik ön izleme sürümü yaklaşık 6 aydır, Windows 10 For Mobile teknik önizleme sürümü ise yaklaşık 4 aydır yayındaydı. Bu ön izleme sürümü sırasında ön izleme programına katılan gönüllü kullanıcıların hataları bulup Microsoft’a rapor etmesi, Microsoft’un da Windows 10 tam sürümünü yayınlamadan önce bu hataları çözmesi planlandı. Görünen o ki işletim sistemindeki çoğu hatayı çözdüler ve artık tam sürümü yayınlamak için tarih verebilecek duruma geldiler.

Windows 10 tam sürümü ne zaman yayınlanacak?” sorusunun cevabı Joe Belfiore tarafından bir Tweet ile bildirildi.

İşte o Tweet:

Daha önceden de Windows 10 hakkında çok sayıda soruyu yanıtlamış olan Joe Belfiore’un belirttiğine göre Windows 10, 29 Temmuz 2015‘de tüm cihazlar için* yayınlanacak ve ilk günden son sürüme ulaşmak isteyen kullanıcıların Windows 10 Blogs Rezervasyon adresinden rezervasyon yapması gerekecek.

*Windows Phone: 8.1 güncellemesini almış cihazlar için.

 

Ekleme: Biraz önce Windows 8.1 kullanıcılarında (Windows 7 kullanıcılarından henüz bir bilgi gelmedi) sağ alt köşedeki bildirim alanında Windows logosu belirdi. Bu logoya tıklayarak tek tuş ile Windows 10 rezervasyonu yapabilmek mümkün. Rezervasyon yaparken sağ alt kısımda da güncelleme için 3GB alan gerekli olduğu belirtildi.

Ayrıca bir süredir Dreamspark kullanıcıları Windows 10’u güncelleme olarak alıp alamayacaklarını merak ediyordu. Dreamspark kullanıcılarında Windows logosunun belirmemiş olması güncelleme olarak alamayacakları, Dreamspark sitesinden Windows 10’u indirip format atmaları gerekeceği anlamına geliyor olabilir. Henüz bu konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

2 YORUMLAR

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here