Facebook Messenger‘a gelecek, 2 yenilik içeren güncelleme hazır ve birkaç gün içinde indirilebilir olacak.

Facebook Messenger Dropbox

Dropbox Desteği

Yeni gelecek bu özellik ile Facebook Messenger mobil uygulamasında biriyle konuşurken “daha fazla” butonuna tıklayarak Dropbox hesabınızda yüklü dosyaları anında konuştuğunuz kişiye gönderebileceksiniz. Gönderirken Facebook sizin dosyalarınızı kendi sunucusuna aktarmayacak, doğrudan indirme bağlantısını gönderecek. Bağlantıya tıklandığında uygulama içinden mi indirecek yoksa indirmeyi tarayıcıdan mı başlatacak sorusunun yanıtı henüz net değil.

Bu özelliğin kolaylık sağlayacağı aşikar ancak bu kadar basit bir işlevin bu kadar geç eklenmesinin yanı sıra sadece Dropbox için olması yetersiz görünüyor. Bu özellik nedeniyle diğer bulut servislerinden Dropbox‘a kullanıcı akışı olacak mı önümüzdeki günlerde göreceğiz.

 

Görüntülü Görüşme Balonu

Özelliği tanıtmadan belirtelim maalesef iOS ve Windows Phone kullanıcıları konuşma balonunda olduğu gibi bu özellikten de mahrum kalacak.

Görüntülü Konuşma Balonu

 

Yukarıdaki fotoğraftan anlayacağınız üzere bu özellik ile birlikte görüntülü konuşmanızı tam ekran yapmak yerine “görüntülü konuşma balonu” ile yapma seçeneğiniz olacak.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here