Adil Kullanım Kotası Şikayetleri, Nedenleri ve Sonuçları

Uzun süredir neredeyse Türkiye’deki tüm internet kullanıcıları adil kullanım kotasından şikayetçi olmaktaydı. Bu şikayetlerin en büyük nedeni adil kullanım kotalarının çok az olması ve eski hızınız her ne olursa olsun AKK’nı aştıktan sonra hızınızın çok düşürülmesiydi. Bu durumdan bıkan kullanıcılar adil kullanım kotasının kaldırılması için 2015 yılında pek çok kampanya başlattı ve isteklerini duyurmayı başardılar. Geçtiğimiz ay BTK’dan adil kullanım kotası için bir düzenleme getirileceği duyurulmuştu ancak ne zaman olacağı ve nasıl olacağı belli değildi.

 

Adil Kullanım Kotası Kalktı Mı?

Bu sabah yani 25.02.2016’den itibaren pek çok kullanıcı adil kullanım kotasını aşmasına rağmen herhangi bir hız kısıtlaması olmadan internet kullanabilmekte olduğunu belirtti. Bunun nedeni hakkında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) veya servis sağlayıcılarından henüz bir bilgi gelmedi.

Aşağıda şahsi internet kota kullanımımı ve bu kullanıma rağmen AKK kapsamında bir hız düşüşü yaşamadığımı gösteren görselleri inceleyebilirsiniz.

akk

 

akillikullanimkotasi

 

Gelecek tüm açıklamaları bu adresteki yazımızdan takip edebilirsiniz.

 

Düzenleme:

Kullanıcılardan aldığımız bilgilere göre TTNet kullanıcıları belirttiğimiz gibi AKK kapsamında hızları düşürülmeden internet kullanabilirken Turkcell Superonline gibi bazı sağlayıcılarda AKK kapsamında hız düşürülmesi eskisi gibi devam etmekte.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here