Steam gibi dünyanın en büyük çevrimiçi mağazalarından biri olmasa da, kendi içeriğinde yer alan yapımlar ile oyuncular için önemli bir yere sahip olan Humble Bundle‘da ara ara yapılan kampanyalara yenisi eklendi. Buna göre ilk defa 2013 yılında piyasaya sürülen The Bureau: XCOM Declassified adlı popüler oyun, Humble Bundle’da ücretsiz oldu.

The Bureau: XCOM Declassified Nasıl Ücretsiz Alınır?

İlgili oyunun Steam üzerinde aktifleştirilen kodunu 48 saat boyunca (2 Aralık 2017 saat 21.00’a kadar) Humble Bundle’dan almanız mümkün.

Bunun için soldaki görsele tıklayarak Humble Bundle’daki oyunun sayfasına erişmeniz gerekiyor. Sayfaya eriştikten sonra Humble Bundle üyeliğinizle giriş yapın. Sisteme girdikten sonra tarayıcınızın sağ kısmında kalan FREE for a limited time! yazısına tıklayarak oyunu elde edin. Oyunun Humble Bundle’daki satış fiyatı yaklaşık 78 TL. Steam’de ise 31TL’ye satılan oyunu, anlattığımız yöntem ile alırsanız e-posta adresinize gönderilen kodu kullanarak oyunu Steam kütüphanenize ücretsiz ve kalıcı olarak ekleyebilirsiniz.

The Bureau: XCOM Declassified Nasıl Bir Oyun?

2013 yılında piyasaya sürülmüş ve X-COM serisinin bir oyunu olan The Bureau, konsept olarak bizi altmış yıl öncesine götürüyor.

Oyunun piyasaya çıkışı biraz talihsiz olsa da, sonunda serinin sıkı takipçileri tarafından bağırlara basılmış durumda. Yapım aşaması 2006 senesinden beri sürekli el değiştiren bu oyun, muhtelif yapım farklılıklarına neden olduktan sonra en son taktik üzerine kurulu bir hedef vurma oyunu olarak karşımıza çıktı.

Yeni oyunun hikayesi 1960‘lı yılların Amerika Birleşik Devletleri’nde geçiyor. Oyunun başkahramanı ise William Carter isimli bir CIA görevlisi. Görevi ise Amerika sınırları içerisine gelen uzaylılar hakkındaki bilgileri saklamak ve onların bıraktığı izleri silmek. Tamamen hikaye odaklı yürütülen oyun, esasen tam anlamıyla bir coşku hissi yaratmıyorsa da, kült olmasının getirdiği nitelikler ile hâlâ daha dünyanın birçok noktasında on binlerce seveni bulunuyor.

Platformlar

The Bureau: XCOM Declassified oyunun en güzel yanlarından biri, geniş bir platform desteği sunmasıdır. Bu anlamda Windows işletim sistemlerinde oynanabilen oyun, aynı zamanda Xbox 360 ve Playstation 3’te de oynanma imkanına sahip ancak maalesef Humble Bundle üzerinden alacağınız kod ile oyunu yalnızca Windows bilgisayarınız üzerinden oynayabilirsiniz. Oyunu denemek için ücretsiz olan bu kırk sekiz saati kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz