Amerika’da son yetmiş yıldır festival haline gelen Black Friday, yani Kara Cuma, birçok firmanın satışını yapmış olduğu ürün ve hizmetlerinde inanılmaz boyutlara varan indirimlere gittiği özel bir kutlamadır. Kasım ayının son cuması olarak hesaplanan Kara Cuma, bu sene 24 Kasım 2017 tarihine denk gelmektedir. Aynı zamanda bu tarih, Noel kutlamalarından hemen önceki cumadır.

Black Friday dahilinde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hemen her mağaza dev indirimleri müşterilerine sunarlar. Hatta bu indirimlerden yararlanmak isteyen müşteriler, geceyi çadırlarda geçirerek sabahın ilk ışıklarıyla mağazaya adımlarını atarlar. Son yıllarda Black Friday indirimleri, e-ticaret sitelerinde de popüler bir hale gelmiştir. Bu sene, en önemli oyun platformlarından biri olan Steam’de de büyük indirimler yapılmış durumda.

Steam’de Black Friday

Sonbahar ve Kara Cuma indirimlerini bir arada toplayan Steam, 28 Kasım’a kadar devam edecek büyük bir kampanya hazırladı. Kampanya dahilinde binlerce oyun, yüzde doksana varan indirim fırsatları ile oyunculara sunuluyor. Üstelik, geçtiğimiz ekim ayında henüz yeni sayılabilecek bir tarihte piyasaya sunulan Middle-earth: Shadow of War gibi oyunlar da yüzde kırklık indirim oranına sahip. Böylece oyun, güncel olarak 107,40 TL’den satışa çıkmış bulunuyor.

Bu senenin başlarında yayınlanan Mass Effect: Andromeda de aynı indirim kapsamında 119 liradan 89 liraya kadar düşmüş durumda.  Efsanevi oyun GTA’nın seti ise Grand Theft Auto: The Trilogy adıyla 72 TL’den oyunseverleri bekliyor.

PlayStation’da Kara Cuma

Black Friday’i boş geçmeyen bir diğer oyun platformu PlayStation da, Plus aboneliklerin fiyatlarını bu özel gün için yüzde yirmi beş oranında indirime tabi tuttu. Böylece 179,99 TL olan senelik abonelik bedeli, Black Friday kapsamında 134,99 TL ücret karşılığında elde edilebiliyor.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here