Counter-Strike: Global Offensive‘e bugün (21.11.2017) 20MB boyutunda yeni bir güncelleme geldi. Gelen güncelleme ile birkaç ufak düzeltme yapılırken yenilenmiş rütbe simgeleri revize eldi.

Bir önceki güncelleme olan 13.11.2017 tarihli güncellemede değiştirilen rütbe simgeleri CS: GO oyuncularının çoğunluğu tarafından sevilmemişti. Bu güncelleme ile revize edilmiş görseller için ise şimdiden olumlu tepkiler gelmeye başladı.

İçindekiler

Güncelleme İle Yapılan Değişiklikler

ÇEŞİTLİ

  • SteamNetworkingSockets kütüphanesi, daha kaliteli bağlantılar kurabilmek için güncellendi.
  • Sıradaki harita olarak, Aztec ve Dust haritalarının bazı bilgisayarlarda yüklenememesi sorunu çözüldü.
  •  Yetenek grubu (rank) simgeleri değiştirildi.

SDK (Geliştiriciler İçin)

  • Harita derlenirken oluşabilen bazı sorunları düzeltmek için Dynamic C Runtime ile birlikte gelen istenmeyen bir parça silindi.
  • Harita geliştiricileri için de_dust2_zoo haritasının kaynağı eklendi.

Yeni Rütbe Görselleri

Yeni ikonlarda genel olarak gölgelendirme artırılırken dış çerçeve inceltilmiş. Bu sayede yeni rütbe görselleri yağlı boya görünümden biraz daha gerçekçi bir görünüme bürünmüş. Altın Nova ve Seçkin Muhafız simgelerinde ise mavi yerine lacivert bir ton tercih edilmiş. Bunların dışındaki en büyük değişiklik ise Global Elite yani Dünyaca Seçkin simgesinde iç kısımdaki Dünya ikonunun, üç boyutlu olarak yenilenmesi olmuş.

Valve‘ın oyuncuların sesini dinleyerek yapmış olduğu bu revizyon güncellemesine rağmen CS: GO oyuncularının neredeyse yarısı topluluk forumlarında, hâlâ eski rütbe görsellerini tercih ettiklerini belirtiyor.

Neden Rank Görselleri Değiştirildi?

Yeni bir arayüz ile birlikte Source 2 güncellemesinin er ya da geç CS: GO’ya geleceği biliniyor. Tahminimizce Valve, yeni gelecek arayüze uyumlu rank görsellerini şimdiden yapmak istemiş olabilir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz