Steam’de son zamanlarda en çok sevilen ve oynanılan oyun şüphesiz ki Playerunkown’s Battlegrounds yani kısaca PUBG. 23 Mart’ta erken erişim olarak Steam üzerinden yayınlanmıştı. Fakat bu sadece beta olarak da bilinen erken erişim sürümüydü. Oyunun tam sürüme ne zaman çıkacağı ise tartışma konusu olmuştu. Az miktarda da olsa bazı oyun içi hatalar oyuncuların canını sıkıyordu. Bununla birlikte çoğu yeni oyunda da olduğu gibi optimizasyon sorunu yüzünden düşük özelliklere sahip sistemlerde oynanamıyordu. Tam sürüme geçilmesiyle birlikte bu hatalar oldukça azalacak ve yeni özellikler gelecek.

Oyunun geliştirici şirketi Bluehole Studio, katıldığı Gamescom 2017‘de birtakım açıklamalarda bulundu. Yapımcılar oyunun büyük bir rehavet gördüğü ve yoğun istekler üzerine çalışmaları hızlandırıp 2017‘nin sonunda bilgisayar için tam sürümünün yayınlanacağını ve 2018‘in başında da XBOX için tanıtılacağını belirttiler.

Oyununun erken erişimden önce sadece birinci şahıs gözünden oynanabilen bir mod da getireceğini belirten Bluehole, tam sürümde bazı yeni animasyonlara ve yeni bir haritaya yer vereceklerini de açıkladı.

PUBG Tam Sürüm Ne Zaman Gelecek?

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre şu anda test sunucusunda oynanabilir olan tam sürüm güncellemesi, 20 Aralık 2017 tarihinde herkesçe oynanabilir olacak yani kısacası tam sürüm gelmiş olacak.

1.0 olarak da bilinen tam sürümün detaylarını buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz “PUBG 1.0 Güncelleme Notları: Büyük Değişim!” başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

1 Yorum

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here