Hearthstone Android kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncellemenin detaylarını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Bugün (26 Ocak 2017) Hearthstone’un Android uygulaması için Google Play üzerinden bir güncelleme yayınlandı. Güncellemenin boyutu küçük olsa da sonrasında oyuna girildiğinde yaklaşık 1GB boyutunda ikinci bir güncelleme yükleniyor ancak bu sırada arka planda istediğinizi yapabiliyorsunuz.

Hearthstone’da genel olarak oyuncuların en çok şikayet ettiği durum büyük güncelleme boyutları. Blizzard oyuna her güncelleme getirdiğinde oyuncular, sadece yenilenen dosyaları değil de tüm oyunu baştan yüklemek zorunda kalıyor. Bu durum büyük güncelleme boyutu ve uzun süren güncelleme işlemine neden oluyor. Hearthstone gibi sık sık güncellenen bir oyunda da bu durum özellikle mobil kullanıcılar için rahatsız edici oluyor. Bu rahatsız edici durum bu güncelleme sayesinde gelecekte sona eriyor.

Hearthstone Yeni Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Gelen yenilikler Google Play mağazası üzerinde aşağıdaki şekilde anlatılmış:

“We’ve made some optimizations to Android distribution! This will change how Hearthstone is downloaded and will help lead to a smaller install size and smoother patching in the future.”

Türkçe olarak anlatırsak, oyunda bazı optimizasyonlar yapılmış. Bu optimizasyonlar sözde performans geliştiren türde değil. Bu kez Hearthstone oyuncularının yukarıda belirttiğim önemli sorunlarından birini çözdüler! Bu optimizasyonlar sayesinde gelecekteki güncellemelerde oyun, kendini baştan yüklemek yerine “patching” mantığıyla sadece güncellenen dosyaları yenileyecek. Böylece gelecekte yapacağımız güncellemelerin boyutu çok daha küçük olacak.

Bir sonraki güncelleme bu şekilde patch olarak mı gelecek yoksa bu özellik birkaç güncelleme sonra mı devreye girecek bu konuda net bir bilgi yok. Tüm Hearthstone oyuncuları gibi en kısa zamanda tüm platformlara bu güncellemenin gelmesini ve bir sonraki güncellemenin patch mantığıyla yapılmasını umuyoruz.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here