Pokemon Go oyunu geçtiğimiz yıla damgasını vuran çılgınlıklardan biriydi. 2017 yılı ile birlikte bu çılgınlığın sona erdiğini ve oyuncu sayısında azalma yaşadığını görsek de Güney Kore için bu çılgınlık yeni başlıyor.

Pokemon Go’nun Güney Kore’de yayımlanması, oyunun ilk yayımlanma tarihinden altı ay sonra gerçekleşti. Dünya genelinde trend olmuş bir oyuna dünyanın büyük çoğunluğundan altı ay sonra erişebilmek de büyük bir gecikme olarak değerlendirilebilir.

Geliştiriciler oyunun Güney Kore’de yayımlanışını Twitter’daki @PokemonGoApp hesabından duyurdular ve indirmek için bir bağlantı verdiler. İngilizce yazılmış söz konusu tweet:

 

 

Neden Altı Aylık Bir Gecikme Gerçekleşti?

Bildiğiniz üzere Pokemon Go’nun oynanabilmesi için Google Maps gerekiyor. Google Maps erişimi de Güney Kore’de diğer ülkelerde olduğu kadar kolay değil. Güney Kore hükümeti iç güvenlik nedeniyle Google Maps gibi harita sistemlerini çok sıkı kontrol etmekte ve denetlemekte. Oyunun geliştiricileri bu sorunu oyunda yalnızca herkese açık verileri kullanarak çözdüklerini açıkladı.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here